درباره وبلاگ


کانال تلگرام ما https://t.me/databargh

مدیر وبلاگ : محمد لطفی
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
دیتا برق
برق انقلابی ترین رشته
صفحه نخست             تماس با مدیر           پست الکترونیک               RSS                  ATOM
پنجشنبه 28 بهمن 1395 :: نویسنده : محمد لطفی

گاهی یکی از سیستم های الکتریکی خودرو کار نمی کند مانند:(بوق ,برف پاکن,چراغهای ماشین ,برق پشت صفحه آمپر,کار نکردن ضبط ماشین و غیره....)و گاهی برق کلی ماشین قطع می شود. در پراید یک فیوز اصلی داریم که با باز کردن کاپوت جلوی ماشین در قسمت راست ماشین بالای سر باتری بوده و به شکل زیر می باشد هر کدام از این سیمها فیوز قسمتی بوده و برق کلی ماشین از اینجا قطع و وصل می شود بعضی وقت ها که چراغ چک موتور در صفحه آمپر روشن شده و علت فنی در ماشین شما نیست (ایراد فنی مانند پاره شدن تسمه دینام باعث روشن شدن چراغ چک شده و با تعویض تسمه دینام چراغ چک هم خاموش خواهد شد)و فقط کد خطای کامپیوتری آن می باشد شما میتوانید با جدا کردن فیوز وسطی(سیم وسطی)و وصل مجدد آن سیستم کامپیوتری آن را ریستارت کنید با ریستارت کردن آن چراغ چک خاموش خواهد شد. فیوزهای فرعی دیگری هست که برق قسمتهای مختلف از آن تقسیم می شود و این فیوزها در قسمت سمت چپ غربیلک فرمان و مقداری پایین تر از آن قرار دارد (شکل بالا)برای تعویض و دانستن فیوز سوخته شده شما می توانید یک کپی از جدول جعبه فیوزها به تفکیک مصرف آمپر و رنگ آنها از شکل زیر در خودرو خود داشته باشید و با مواجعه شدن با مشکل با کمک این جدول می توانید موقعیت فیوز سوخته شده را در جعبه فیوز پیدا کنید و نسبت به تعویض آن اقدام کنید برای تعویض فیوزها این نکات را رعایت کنید1-سوئیچ استارت را ببندید و همه تجهیزات برقی را خاموش کنید.2-در جعبه فیوز را باز کرده و با توجه به جدول راهنما, به دنبال فیوز معیوب بگردید3- انبرک قرار گرفته در جعبه فیوز را خارج کنید و به کمک آن فیوز معیوب را از جای خود بیرون بکشید فیوز سوخته از قطع بودن سیم آن قابل تشخیص است 4-فیوز سوخته را با یک فیوز مشابه یا ضعیف تر تعویض کنید توجه کنید حتما از فیوز هم ظرفیت و نوع یکسان جهت تعویض فیوز سوخته استفاده نمائید. استفاده از فیوز با ظرفیت بالاتر از حد مجاز ممکن است باعث بروز خسارت یا حتی آتش سوزی شود. حتی بصورت موقتی نیز , از سیم به جای فیوز استفاده ننمائید.این عمل می تواند باعث صدمه دیدن سیم کشی یا حتی آتش سوزی گردد.اگر فیوز تعویضی مجددا سوخت,نشان می دهد که در سیستم الکتریکی خودرو مشکلی و جود دارد بنابراین از سیستم الکتریکی مربوطه استفاده ننموده و برای رفع مشکل به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


پنجشنبه 28 بهمن 1395 :: نویسنده : محمد لطفی
چهارشنبه 27 بهمن 1395 :: نویسنده : محمد لطفی

نوع مطلب :
برچسب ها : بازده موتور، موتور، بازده،
لینک های مرتبط :


سه شنبه 26 بهمن 1395 :: نویسنده : محمد لطفی

نوع مطلب :
برچسب ها : جریان در بار کامل، جریان، بار کامل، جریان در بار، بار،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 25 بهمن 1395 :: نویسنده : محمد لطفی

عایق های کلاس A

به عنوان چند نمونه از این نوع عایق ها می توان به کتان، ابریشم، کاغذ یا سایر مواد آلی اشاره نمود. این دسته از عایق ها برای اکثر کاربردها به عنوان یک عایق استاندارد و متداول مطرح هستند و مشخصات آن ها عبارتند از: دمای محیط 40 درجه سانتی گراد
افزایش دمای دماسنج 40 درجه سانتی گراد
نقطه داغ مجاز 15 درجه سانتی گراد
ضریب سرویس 10 درجه سانتی گراد
دمای کل 105 درجه سانتی گراد

عایق های کلاس B

به عنوان نمونه می توان به میکا، آزبست، پشم و شیشه و مواد غیرآلی دیگر اشاره کرد. مشخصات این دسته:
دمای محیط 40 درجه سانتی گراد
افزایش دمای دماسنج 70 درجه سانتی گراد
نقطه داغ مجاز 20 درجه سانتی گراد
دمای کل 130 درجه سانتی گراد

عایق های کلاس H

این دسته از عایق ها از خانواده سیلکون ها بوده و برای کاربردهای خاص با دمای بالا مورد استفاده قرار می گیرند.

عایق های خاص کلاس A

این عایق ها به شدت مقاوم هستند ولی در مقابل رطوبت، استهلاک، رسانایی، خردگی، ساییدگی و بخار مقاوم نیستند.

عایق های مناطق گرمسیر

این عایق ها به منظور مقاومت در برابر رطوبت شدید، دمای بالای محیط، خوردگی، آلودگی های قارچی و حشرات مورد استفاده قرار می گیرد.

نوع مطلب :
برچسب ها : عایق و دمای موتور، موتور، عایق و دما، عایق، دما،
لینک های مرتبط :


دوشنبه 25 بهمن 1395 :: نویسنده : محمد لطفی
فیوز اصلی

گاهی یکی از سیستم های الکتریکی خودرو  کار نمی کند مانند:(بوق ,برف پاکن,چراغهای ماشین ,برق پشت صفحه آمپر,کار نکردن ضبط ماشین و غیره....) و گاهی برق کلی ماشین قطع می شود. در پراید یک فیوز اصلی داریم که با باز کردن کاپوت جلوی ماشین در قسمت راست ماشین بالای سر باتری بوده و به شکل زیر می باشد هر کدام از این سیمها فیوز قسمتی بوده و برق کلی ماشین از اینجا قطع  و وصل می شود بعضی وقت ها که چراغ چک موتور در صفحه آمپر روشن شده و علت فنی در ماشین شما نیست (ایراد فنی مانند پاره شدن تسمه دینام باعث روشن شدن چراغ چک شده و با تعویض تسمه دینام چراغ چک هم خاموش خواهد شد)و فقط کد خطای کامپیوتری آن می باشد  شما میتوانید با  جدا کردن فیوز وسطی(سیم وسطی)و وصل مجدد آن  سیستم کامپیوتری آن را ریستارت کنید با  ریستارت کردن آن چراغ چک  خاموش خواهد شد. فیوزهای فرعی دیگری هست که برق قسمتهای مختلف از آن تقسیم می شود و این فیوزها در قسمت سمت چپ غربیلک فرمان و مقداری پایین تر از آن قرار دارد (شکل بالا)برای تعویض  و دانستن فیوز سوخته شده شما می توانید یک کپی از جدول جعبه فیوزها به تفکیک مصرف آمپر و رنگ آنها  از شکل زیر در خودرو خود داشته باشید و با مواجعه شدن با مشکل با کمک این جدول می توانید موقعیت فیوز سوخته شده را در جعبه فیوز پیدا کنید و نسبت به تعویض آن اقدام کنید    برای تعویض فیوزها این نکات را رعایت کنید1-سوئیچ استارت را ببندید و همه تجهیزات برقی را خاموش کنید.2-در جعبه فیوز را باز کرده و با توجه به جدول راهنما, به دنبال فیوز معیوب بگردید3- انبرک قرار گرفته در جعبه فیوز را خارج کنید و به کمک آن فیوز معیوب را از جای خود بیرون بکشید فیوز سوخته از قطع بودن سیم آن قابل تشخیص است 4-فیوز سوخته را با یک فیوز مشابه یا ضعیف تر تعویض کنید توجه کنید حتما از فیوز هم ظرفیت و نوع یکسان جهت تعویض فیوز سوخته استفاده نمائید. استفاده از فیوز با ظرفیت بالاتر از حد مجاز ممکن است باعث بروز خسارت یا حتی آتش سوزی شود. حتی بصورت موقتی نیز , از سیم به جای فیوز استفاده ننمائید.این عمل می تواند باعث صدمه دیدن سیم کشی یا حتی آتش سوزی گردد.اگر فیوز تعویضی مجددا سوخت,نشان می دهد که در سیستم الکتریکی خودرو مشکلی و جود دارد بنابراین از سیستم الکتریکی مربوطه استفاده ننموده و برای رفع مشکل به یک تعمیرگاه مجاز مراجعه کنید.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :


یکشنبه 24 بهمن 1395 :: نویسنده : محمد لطفی
شنبه 23 بهمن 1395 :: نویسنده : محمد لطفی

موتورهای القایی قفسه سنجابی بر مبنای مبنای گشتاور روتور در حال سکون، گشتاور ترمزی، لغزش، شدت جریان راه اندازی به صورت زیر دسته بندی می شوند:

موتورهای قفسه سنجابی کلاس B

این موتورها از متداول ترین انواع موتورهای قفسه سنجابی به شمار می روند و در آن ها گشتاور راه اندازی در حد معمول است و شدت جریان راه اندازی پایینی را نیاز دارند. در این موتورها، گشتاور روتور در حالت سکون (حداکثر گشتاور در حالتی که روتور ساکن است و ولتاژ کامل به آن اعمال شده است) برای موتورهای دوقطبی و چهارقطبی کمتر از صد درصد بار کامل نیست. این رقم برای موتورهای دوقطبی بین 40 تا 70 درصد و برای موتورهای چهارقطبی بین 50 تا 125 درصد می باشد.

موتورهای قفسه سنجابی کلاس C

مشخصه این دسته از موتورهای قفسه سنجابی آن است که گشتاور راه اندازی بالایی و شدت جریان راه اندازی پایینی دارند. (در این موتورها گشتاور موتور در حالت سکون بالای 200 درصد است.) گشتاور ترمزی در این موتورها کمتر از 190 درصد گشتاور در حالت بار کامل نیست و لغزش در حالت بار کامل بین 1.5 تا 2 درصد است.

موتورهای قفسه سنجابی کلاس D

این دسته از موتورهای قفسه سنجابی لغزش بالا، گشتاور راه اندازی بالا و

شدت جریان راه اندازی پایینی دارند. این دسته از موتورها برای بارهایی با

نقاط اوج متناوب مورد استفاده قرار می گیرند. ماشین های های متحرک معمولا

از یک چرخ طیار استفاده می کنند که اینرسی بالایی دارد. وقتی موتور در حالت

بی باری قرار داشته باشد لغزش ناچیز است، ولی هنگامی که حداکثر بار به

موتور اعمال می گردد لغزش موتور نیز افزایش می یابد. کاهش سرعت به ماشین

متحرک این امکان را می دهد تا انرژی مورد نیاز خود را از چرخ طیار جذب کند

به این ترتیب این انرژی بدون نیاز به دریافت انرژی بیشتر از خط تامین می

شود.

نوع مطلب :
برچسب ها : موتورهای قفس سنجابی، قفس سنجابی، قفس، سنجابی، موتور، کلاس،
لینک های مرتبط :
( کل صفحات : 5 )    1   2   3   4   5   
 
   
   
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic